Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • opony letnie - co myślicie

    Nas jutro raczej nie bedzie :roll: Klaudia ma świnkę i bardzo wysoką gorączkę więc Edyta odpada, a ja po dentyście mogę się nie dowlec :wink:
    pzdrw, roberto

  • #2
    Dobre opony na lato, jakie?

    witam

    jako, że nabyłem fele 16" a i temperatury już wiosenne mam zamiar w najbliższym czasie nabyć 205/55 R16 V co by potestować nową konfigurację

    po przeczytaniu tego topicu w zasadzie wiem że git są:
    Toyo Proxes T1S - nie ma w moim rozmiarze
    Bridgestone S03 - ponad 650 zł :shock: :? szt., trochę dużo

    z kolei zrypali Uniroyal Rainsport1 które już prawie zamówiłem chciałem nabyć ze względu na fajny bieżnik i niezłą cenę (poniżej 400zł). Jest też gość, który handluje używanymi jak nowe m.in. na streetracingu i td-racingu., ale coś nie mam pełnego zaufania do używek.

    Wyraźcie swoje empiryczne poglądy, na temat opon, (jakie? gdzie?) wielu to niedługo czeka.

    PS po moich poprzednich matadorach wszystkie będą lepsze

    strzała
    Outlander
    była OII 4x4 BMM
    już nie ma Octa ASZ super fajna była

    Komentarz


    • #3
      Re: Dobre opony na lato.

      Zamieszczone przez bendi
      Jest też gość
      gość, który handluje używanymi jak nowe m.in. na streetracingu i td-racingu., ale coś nie mam pełnego zaufania do używek.
      Ja u tego goscia kupilem juz z 10 kompletow opon. Polecam.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Ja u tego goscia kupilem juz z 10 kompletow opon. Polecam.
        cenna informacja

        a jak z oponami, co warto łyknąć
        Outlander
        była OII 4x4 BMM
        już nie ma Octa ASZ super fajna była

        Komentarz


        • #5
          zobacz tutaj..Link np Pirelli P-Zero Rosso za 500 zł sztuka....albo Michelin Pilot Exalto za 488 zł.( bardzo fajna oponka...fajnie trzyma)....ja bym uzywanych smieci nie brał...no chyba ze wiesz kto na nich jezdził i jakim autem tzn w jakim stanie bo moze być np opona lekko przycieta tak ze nawet tego nie zauwazysz a auto bedzie sciągać.......

          Komentarz


          • #6
            Ja pomykam na Barum Bravuris i jestem zadowolony.W zeszlym roku byl to chyba najlepszy stosunek ceny do jakosci.
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #7
              Conti PremiumContact - bdb na wodzie i na suchym.
              Piotruś
              AGR(RIP) + ALH

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Piotrus
                Conti PremiumContact - bdb na wodzie i na suchym.
                Tez mialem w poprzedniej Oct 205/60 R15 i bylem z nich bardzo zadowolony. Polecam.
                Test opon 205/55 R16 ADAC.

                Komentarz


                • #9
                  a conti sport contact 2?...ktoś coś o nich słyszał?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez
                    a conti sport contact 2?...ktoś coś o nich słyszał?
                    właśnie się nad nimi zastnawiam i przyłączam się do pytania.

                    Chciałby żeby opony miały rant ochraniający felgę.


                    Pro Race 2 już przyszły

                    Bravurisy kiedyś miałem i źle je wspominam
                    Outlander
                    była OII 4x4 BMM
                    już nie ma Octa ASZ super fajna była

                    Komentarz


                    • #11
                      a conti sport contact 2?...ktoś coś o nich słyszał?
                      Fatalna sprawa. Moj ojciec ma takie w Modeo ST220 (225/40R18) i strasznie narzeka. Są bardzo przeciętne i napewno nie są warte swojej ceny (ten rozmiar kosztuje 1447PLN za sztukę). Do PZero Nero się nie umywają... Aha i starczają na jakiś sezon, góra dwa.

                      Komentarz


                      • #12
                        polecam szczerze dunlop sport SP01 oponki asymetryczne... sa ciche i pieknie wybieraja nierownosci... przy mokrej nawiezchni na zakretach rewelacja.....
                        1,9TDi ASV/VP - było - 117HP/252Nm, teraz jest ??? ALIGATOR

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: Dobre opony na lato, jakie?

                          Zamieszczone przez bendi
                          ...
                          z kolei zrypali Uniroyal Rainsport1 które już prawie zamówiłem chciałem nabyć ze względu na fajny bieżnik i niezłą cenę (poniżej 400zł).
                          ...
                          a ja bardzo miło wspominam RainSporty Uniroyala (195/50R15),
                          bardzo dobre trzymanie w zakręcie, mało wrażliwe na aquaplaning,
                          jedyna wada to to, że były miękkie i się dosyc szybko scierały :szeroki_usmiech

                          btw - udało mi sie na nich nawet jedną zimę przejeździć :twisted:
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Re: Dobre opony na lato, jakie?

                            ale tam mają ceny :shock: :shock:

                            może będę miał możliwość coś od nich przyciągnąć i biorę pod uwagę:

                            co powiecie o tych Falkenach oponach wyglądaja k

                            i o tych Yokohama'h

                            pzdr
                            Outlander
                            była OII 4x4 BMM
                            już nie ma Octa ASZ super fajna była

                            Komentarz


                            • #15
                              Jak zalezy Ci na wygladzie opony, to dla mnie ta jest wypas


                              W stanach ceny szczegolnie kompletow maja smieszne, jeszcze do tego dolar nisko stoi.
                              Sam tez chce sciagnac felgi plus opony, tylko nie mam jak narazie zielonego pojecie co wybrac.
                              "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                              Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                              STOP ECO-TERRORISM!

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Purchawa
                                Jak zalezy Ci na wygladzie opony, to dla mnie ta jest wypas
                                Obrazek

                                co to jest zaraz sprawdzę, fajna fakt k . BTW jaką średnicę felg zarzucasz :?:


                                mi chodziły po głowie takie Enkei mniam, mniam ale wziąłem TD Pro Race 2 w 16" .

                                edit : już wiem Nitto (pierwsze słyszę) i w 17" tylko
                                Outlander
                                była OII 4x4 BMM
                                już nie ma Octa ASZ super fajna była

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bendi
                                  BTW jaką średnicę felg zarzucasz :?:
                                  Chcialbym 17tki pod opone 215/45, ale kompletnie nie mam koncepcji co do wzoru i producenta...
                                  "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                  Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                  STOP ECO-TERRORISM!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bendi
                                    ale wziołem TD Pro Race 2 w 16" .
                                    Kiedy beda fotki z felgami na furze ?


                                    A jak kupisz opony ops:
                                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja tez jestem zainetesowany sciągnieciem kompletu opony + felgi z USA wiec jezeli zamówimy wiecej to taniej wyjdzie nam przesyłka i może jakiś rabat

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez DUX
                                        Ja tez jestem zainetesowany sciągnieciem kompletu opony + felgi z USA wiec jezeli zamówimy wiecej to taniej wyjdzie nam przesyłka i może jakiś rabat
                                        Ale jak nie wysle nam tego jakis znajomy, to zaplacimy clo, VAT i wyjdzie "skorka za wyprawke" :evil:
                                        "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                        Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                        STOP ECO-TERRORISM!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          wtrące się do dyskusji:
                                          tylko nie kupujcie Debica Furio takie mialem jak kupilem Octe są beznadziejne strasznie głośne, teraz jezdze na zimowkach i sa 100razy cichsze -Klebery-nawet daja rade tu w moich warunkach gorskich
                                          prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Dobre opony na lato, jakie?

                                            Zamieszczone przez bendi
                                            Toyo Proxes T1S - nie ma w moim rozmiarze
                                            Bridgestone S03 - ponad 650 zł :shock: :? szt., trochę dużo
                                            Toyo są zbyt twarde do codziennej jazdy, choć w 16-ce nie byłoby czuć pewnie dużego dyskomfortu. Ja po analizie wielu testów zdecydowałem się na GOOD YEAR EAGLE NCT 5. Zobaczymy, jak to się sprawdzi :wazniak

                                            Pozdr,
                                            BP
                                            była mocna Octa, a jest konik
                                            Greckie Delikatesy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Dobre opony na lato, jakie?

                                              Zamieszczone przez BaPit
                                              Toyo są zbyt twarde do codziennej jazdy, choć w 16-ce nie byłoby czuć pewnie dużego dyskomfortu. Ja po analizie wielu testów zdecydowałem się na GOOD YEAR EAGLE NCT 5. Zobaczymy, jak to się sprawdzi :wazniak

                                              Pozdr,
                                              BP
                                              No to witam w klubie takie dostałem z samochodem (205/55/16), ciekawi mnie jak się będzie na nich jeździło. Wg. recenzji użytkowników nie są najlepsze, więc trochę się obawiam...

                                              Testy opon i opinie użytkowników. Testy opon ADAC. Opony.com.pl

                                              Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Niestety GY EAGLE NCT5 sa mocno przecietne :cry:
                                                Mialem takie w rozmiarze 195/65/15 fabrycznie z MegankaII... bleeee szybko zmienilem (na 17"). Jak dla mnie troche nie pewne na mokrym i w zakretach. Byc moze duzy wplyw mial na to zachowanie "kartoflany" (czyt. baloniasty) rozmiar tych gum... ale fakt faktem nie kupilbym ich drugi raz :twisted:
                                                Poza tym nie wiem czy to przypadem, czy mialem wyjatkowego pecha , czy pakowali do Meganek jakies stare te opona ale na 2 oponach (slownie 2 sztuki) bardzo szybko zrobily mi sie guzy na bocznych sciankach :evil: Na dodatek nie kojarzylem zebym gdzies te opony przyszczypal, wpadl w dziure, krakeznik czy cokolwiek. Nigdy na zadnych innych oponach nic takiego mi sie nie zrobilo (a styl jazdy +/- ten sam i na dziury w drodze tez jestem raczej wyczulony)

                                                Z zalozenia nie lubie oceniac rzeczy ktorych nie sprawdzilem na wlasnej skorze... dlatego trudno powiedziec obiektwynie ktora opona na lato najlepsza.

                                                Z tych wszystkich na ktorych jezdzilem dluzej niz podczas jazdy testowej to polecam szczerze.
                                                Good Year Eagle F1 GSD 3 jazdzilem w rozmiarze 215/45/17
                                                zdecydowanie polecam !!!
                                                jedyny minus - CENA :cry:

                                                [ Dodano: Sob 12 Lut, 05 02:21 ]
                                                Zamieszczone przez luke997
                                                Zamieszczone przez BaPit
                                                Ja po analizie wielu testów zdecydowałem się na GOOD YEAR EAGLE NCT 5.
                                                No to witam w klubie takie dostałem z samochodem (205/55/16), ciekawi mnie jak się będzie na nich jeździło. Wg. recenzji użytkowników nie są najlepsze, więc trochę się obawiam...
                                                Ja do O2 fabrycznie dostalem Bridgestone Turanza ER30 205/55/16... ciekawy jestem co to za kartofle... bo dostalem je do bagaznika (wiec mam noweczki) a na felgach mialem zimowki.
                                                Nie wiem nawet czy je pomecze w sezonie bo nastawiam sie na zakup 17" na lato wiec pewnie te Bridgestone-ki sprzedam jako noweczki :twisted:
                                                A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A Dunlop SP Sport 9000 lub Bridgestone RE720??
                                                  Była Octavia II Turbo Diesel i Miała Power

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X